Ново соочување на Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Даниел Кормиер и Стипе Миочиќ ќе се борат по втор пат на 17 август на УФЦ 241 во Анахајм.

Во првиот меч во јули минатата година ДК го нокаутира Миочиќ во првата рунда во неговата четврта одбрана на титулата.

Американско-хрватскиот тешкаш оттогаш не се борел, додека Кормиер го победи Дерик Луис во ноември минатата година.

Миочиќ и Кормиер во Лас Вегас го направија првото соочување пред реваншот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО