Новак Ѓоковиќ тренираше сумо во Јапонија (ВИДЕО)

Пред настапот во АТП турнирот во Токио, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ најде време да се запознае и древната боречка вештина, тренираше сумо со дел од најдобрите во Јапонија.

Ѓоковиќ за прв пат ќе учествува на АТП турнирот во Токио каде следната година ќе се одржат Олимписките игри.

Најдобриот светски тенисер за противник во Јапонија го има Алексеј Попирин од Австралија кој има потекло од Русија.

https://twitter.com/ATP_Tour/status/1178520396884135937?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1178520396884135937&ref_url=https%3A%2F%2Fdribling.mk%2Ftenis%2Fvideo-gjokovikj-trenira-sumo-so-najdobrite-vo-japonija%2F
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО