НОКАУТ на ДЕНОТ: Мајк Бенчиќ го „снема“ за 11 секунди (ВИДЕО

mike_bencic

Мајк „Бетмен“ Бенчиќ во кариерата има само три професионални ММА меча, но тој успеа да влезе во рингот со Алистер Оверем и Марио Спери. Двајцата легендарни борци на Прајд, кога јапонската промоција беше на врвот.

 За жал, и од двајцата губеше со прекини во прварата рунда. Особено тежок беше поразот од мајсторот на партерот, Бразилецот Марија Спери, кој го нокаутираше за само 11 секунди. По неколку секунди испитување на силите и тактиката, Спери го погоди со десницата право во муцката и го заспа, „Бетмен“.

„Што се случи“?, првото нешто што го прозборе по будењето од кома Бенчиќ, а тој момент беше фатен од страна на ТВ камерите.

За жал, тоа беше крајот на ММА кариерата за борецот од Пула.

https://youtu.be/O9PYPcv7HUM

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО