Нина Славевска триумфираше на „Президент купот“ во Белград

Нина Славевска од Вардар 1961 убедлива на „Президент купот“ во Белград, Србија, го освои првото место.

Славевска во категоријата до 66 килограми во У-15 се покажа во одлично издание во силна конкуренција на борачки од над држави.

Со овој триумф Нина навестува успешна сезона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО