Николоска поразена на Гранд при турнирот во Самсун

KATERINA-NIKOLOSKA-624x490

Нашата џудистка Катерина Николоска на Гранд при џудо турнирот во Самсун -Турција е поразена во првото коло од репрезентативката на Холандија Јул Франсоа, која освои два вазари и еден јуко.logo_start Samusn

Само ќе потсетиме дека ова не е прво учество на македонски џудист на Гранд при турнир.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО