Нгану: Потребен е малку компромис за да се борам со Џон Џонс

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Френсис Нгану, зборуваше за можна борба со американската легенда Џон Џонс.

„Знам дека ова е борба која сè уште може да се случи доколку УФЦ сака да ги израдува своите навивачи. Можноста за таква пресметка секогаш постои и таа може да се случи. Само треба да направат мал компромис. Никогаш не знаеш што ќе се случи. Луѓето се менуваат. Ако ми останеше уште една борба во кариерата во ММА, би сакал таа да биде против Џон“, изјави Нгану.

Потсетуваме дека на 28 октомври во Ријад (Саудиска Арабија) Нгану ќе одржи боксерски меч со актуелниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури.

Џонс е актуелен носител на титулата на УФЦ во тешка категорија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО