Нгану без проблеми го подигна и го носеше 150 кг тешкиот Шекил О’Нил (ВИДЕО)

339

Френсис Нгану неодамна имаше прилика да се запознае со легендарниот кошаркар Шекил О’Нил. Нгану сакаше да покаже колку е силен, па го крена курпулентниот Шек без проблем, иако екскошаркарот на Лејкерс тежи 147 килограми.

„Шек, не си тежок колку што си мислев. Можеби затоа леташе на паркетот“, напиша Нгану на споделеното видео на Инстаграм профилот.

https://www.instagram.com/p/B_FnDdKnIYh/?utm_source=ig_embed