Нерешено во главната борба на УФЦ 256 покрај најлудата рунда (ВИДЕО)

Борбата на Дејвсон Фигередо и Брендон Морено заврши нерешено во главниот меч на УФЦ 256. Тие во мува категорија им понудија голема привлечност на гледачите.

Еден од судиите му даде 47-46 на Фигередо, кој ја задржа титулата, додека другите двајца досудија 47-47.

Морено беше близу да го оствари својот сон да стане првиот шампион роден во Мексико во најпопуларната ММА организација.

Четвртата рунда од средбата се покажа како една од најлудите во историјата на ММА.

„Судиите ја завршија својата работа. Драго ми е што ја зачував титулата “, се првите зборови на Фигередо.

На преостанатите средби, Чарлс Оливеира го победи Тони Фергусон со едногласна одлука (30-26 3Х), Кевин Холанд го нокаутира Роналдо Соуза, Сирил Гејн го победи Жуниор дос Сантош со ТКО (Р 2) и повеќе.

https://twitter.com/SandhuMMA/status/1338010689143771136?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1338010689143771136%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fravenstvo-v-glavnata-bitka-na-ufc-256%2F


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО