Непоразениот Рајниер де Ридер со атрактивен финиш стигна до нов триумф (ВИДЕО)

Во главната борба на настанот ОНЕ 159 во Сингапур за титулата во полутешка категорија, Рајниер де Ридер го победи Витали Бигдаш со техничка „завршница“ (задушување со превртен триаголник) во првата рунда.

Тоа беше 16-та победа во кариерата на непоразениот Холанѓанец, со која по вторпат ја одбрани титулата во средна категорија. Де Ридер е шампион и во полутешка категорија.

Во борбата за титулата Џенет Тод е новата привремена шампионка во мај тај во атом категорија.

Џенет по пет кола со едногласна одлука ја победи Лара Фернандез.

Погледнете некои од најинтересните завршници од тој настан, Де Ридер против Бигдаш:

Вилијамс против Жакси:

Клинмe против Нолан:

Резултати од настанот ONE 159:

Рајнер де Ридер – Витали Бигдаш – тех. завр. (загушување со превртен триаголник), Р1 (3:29)

мај тај: Џенет Тод – Лара Фернандез – едногласна одлука на судиите

мај тај: Муангтај П.К. Саенчаи – Владимир Кузмин – поделена одлука

кик-бокс: Џанг Пејмаин – Асланбек Зикреев – едногласна одлука на судиите

мај тај: Џамал ​​Јусупов – Јо Натавулт – едногласна одлука на судиите

Денил Вилијамс – Зеланг Жакси – КО, Р1 (4:20)

Воведни борби:

мај тај: Синсамут Клинме – Лиам Нолан – КО, Р2 (0:05)

Марат Гафуров – Ариел Секстон – ТКО, Р3 (4:15)

Валмир да Силва – Џин Тае Хо – завршница (гушење со гилотина), Р2 (4:55).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО