Нејт Дијаз може да заработи 30 милиони од трилогијата со Мек Грегор

Нејт Дијаз, познато име во светот на УФЦ, е подготвен за своето спектакуларно враќање во октагонот.

По последниот настап на УФЦ 279, каде го победи Тони Фергусон, Дијаз е слободен борец без договор. Навивачите и експертите шпекулираа за следниот потег на Дијаз, фокусирајќи се на можна пресметка со Конор Мек Грегор. ПФЛ во последно време флертува со Дијаз и му понуди 15 милиони за да се бори со Џејк Пол во ММА.

Поранешниот шампион на УФЦ, Мајкл Биспинг неодамна ги сподели своите сознанија за потенцијалните противници на Дијаз. Тој сугерира дека третата борба против Конор Мек Грегор не е само спортски интересна, туку може да биде и финансиски профитабилна за Дијаз.

И покрај гласините за борба против Пол, Биспинг инсистира дека Дијаз треба да се фокусира на борбата против Мек Грегор.

„Чувствувам дека Нејт Дијаз веројатно ќе се бори уште два или три пати. Не знам колку години има сега. Средината на триесеттите, доцните триесетти, знаете на што мислам.

Сè што треба да направи е да се врати во УФЦ и да се бори со Конор Мек Грегор. Нејт треба да заработи 25-30 милиони долари во оваа борба. Па зошто да се плеткаме со момчето од Дизни?“, изјави Биспинг на Јутјуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО