НБА ѕвездата Ламар Одом нокаутира рапер во бокс меч, изгледаа смешно (ВИДЕО)

Поранешниот НБА кошаркар Ламар Одом стана боксер. Не во вистинска смисла, ама Одом за прв пат влезе во рингот и во меч од егзибициски карактер го победи раперот Арон Картер. Одом е дури 25 сантиметри повисок од Картер и ова едноставно беше нерамноправна борба, а двајцата во рингот делуваа смешно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО