Навивач го нападна Виктор Ортиз

Ortiz borba

Боксерски навивач го нападна поранешниот светски шампион во бокс, Виктор Ортиз, по неговиот меч. Ексцентричниот спортист кој се промовира и како актер, беше нокаутиран од Андре Берт на галавечерта во Карсон, Калифорнија (САД). Додека се враќаше кон соблекувалната неидентификуван навивач почна да мава со предмети што му се најдоа при рака за да го повреди боксерот. Тој обиде да сконе и да го удри Ортиз. Наместо тоа, го погоди обезбедувањето.

„Не знам што се случи, овој човек фрли нешто во мене. Не успеа да ме удри, зашто беше премногу бавен“,- рече на прес-конференцијата Ортиз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО