Најголемите аплаузи на „Златниот гонг“ за Азиз Салиху!

azis-na-video-bimot

Најголемите аплаузи на полуфиналната вечер на „Златниот гонг“ ги доби шампионот и освојувач на бронзениот медал на Олимписките игри во 1984 година во Лос Анџелес, Азиз Салиху, кој доби Плакета за посебен придонес и постигнати резултати во боксот во Република Македонија, а му ја врачи претседателот на Бокс федерацијата на Македонија.

azis-so-dali-i-nekoj-drug

Салиху кој неодмана ја доби е најголемата животна победа во Истанбул, Турција, се појави во СЦ „Борис Трајковски“ на задоволство на сите љубители на боксот, а долготрајниот аплауз значеше дека шампионите и во животот се шампиони и се борат до крај и дека навивачите и народот се со нив.

plaketata-za-azis-2016

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО