Најдоброто од „Мастерс турнирот“ во Доха (ВИДЕО)

Првиот елитен турнир годинава во светското џудо се одржа од 11 до 13 јануари. Најдобрите 36 натпреварувачи во секоја категорија се натпреваруваа на годишниот форум од Мастерс серија. Борбите се одржаа во Доха, Катар, кои ги воодушевија љубителите на боречките вештини со многу ипони и изненадувања во борбите.

На турнирот учествуваа 398 спортисти од 69 земји. Еве ги најдобрите 30 ипони според Јутјуб каналот „Grappler Kingdom“:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО