Најдобриот нокаут во ММА -12 секунди, доаѓа од Колумбија! (ВИДЕО)

Frontal kick Kolumbija

Хесус Пералта, борач во Ултимејт фајт уште долго ќе го памети своето деби во рингот СФЦ 17, што се одржа на 5 јануари во Картагена, Колумбија, откако беше нокаутиран од Хосе Дел Вале за само 12 секунди. Пократко и не можеше, несреќниот Пералта. Ова  најдобриот ММА нокаут за овој месец.

Хосе Дел Вале има две победи од исто толку мечеви во бантам категорија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО