Најавениот УФЦ спектакл во очите на обложувалниците: Погледнете кои се фаворитите и како стојат повратиниците

Обложувалниците веќе го завршија својот дел о дработата, веќе сега можеме да видиме каков е нивниот поглед на настанот што УФЦ има намера да го одржи на 9 мај.

Во вторникот вечерта Дана Вајт откри дека УФЦ не се откажува и дека и покрај сите проблеми со коронавирусот, следниот настан треба да се одржи на 9 мај. Повторно изостана локацијата во најавата на претседателот на УФЦ, но дознавме дека се планирани три натпревари за титулата, како и неколку спектакуларни борби.

Да потсетиме дека објавениот список на борби сè уште не може да се нарече официјален, бидејќи некои дуели во овие моменти се само вербално договорени.

А што на сето ова велат обложувалниците, можете да го проверите подолу:

Тони Фергусон (1,60) – Џастин Гејџи (2,45) – борба за привремениот појас во лесна категоирја

Хенри Сехудо (1,45) – Доминик Круз (2,95) – борба за титулата во бантам

Аманда Нунес (1,22) – Фелисија Спенсер (4,00 – 4,80) – борба за титулата во лесна категорија

Френсис Нгану (1.35) – Жаирзињо Розенструик (3,40)

Џереми Стивенс (3.20) – Калвин Катар (1,40)

Доналд Цероне (2,00) – Ентони Петис (1,80)

Грег Харди (1,55) – Јорган де Кастро (2.55)

Алексеј Олејник (3,00 – 3,60) – Фабрицио Вердум (1,30 – 1,40)

Карла Еспарза (1,85) – Мишел Ватерсон (2,00)

Роналдо ’Жaкар’ Соуза (1,70) – Хол Урија (2.20)

Висенте Луке (1,40) – Нико Прајс (3,10)

Чарлс Роза (2,50) – Брис Мичел (1,60)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО