Најава за новиот „Кикбоксер“ со Мајк Тајсон и Ван Дам (ВИДЕО)

48

Минатата година излезе филмот Кикбоксер: Одмазда (Kickboxer: Retaliation), не премногу успешен римејк на легендарниот Кикбоксер од 1989 година.

За есента 2017 година најавено е ново продолжение наречено Кикбоксер: Одмазда.

Ален Муси и овој пат ќе настапи во главната улога, а ќе се појави и Жан Клод ван Дам кој во оригиналот ја имаше голавната улога. Покрај него глуми и Мајк Тајсон, па Кристофер Ламберт и Хафбор Јулиус Бјорнсон кој се прослави глумејќи Планина во Игрите на претсолот.

Во филмот се појавуваат и ММА борци Вондерлеј Силва, Бабалу Собрал, Френки Едгар и Ренцо Грејси.

.