На што дава приоритет Кличко на подоготовките (ФОТО)

Украинскиот боксер Владимир Кличко, кој на 29 април се среќава со светскиот шампион на ИБФ, Ентони Џошуа, продолжува со подготовките за средбата.

Владимир е многу одговорен сперма обврските, а самите вежби вклучуваат вежби насочени кон подобрување на брзината, мобилноста и одбранбените способности. Исто така, големо внимание Владимир посветува и на подготовките за сила.

Покрај тоа, Украинецот, кој работи под раководство на Џонатан Бенкс, многу време одделува за истражување на иден противник и градење на тактиката за претстојната битка.

Борбата Кличко – Џошуа ќе се одржи на лондонскиот стадион „Вембли“, а влогот се титулите во верзиите ИБФ, ВБА и ИБО. Билетите за натпреварот веќе се распродадени и на трибините ќе има 90.000 гледачи. Ова е рекорд по посетеност на меч во повоената историја на боксот во Велика Британија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО