Коновалов со прекин ја одбрани ВАКО Про светската титула (ВИДЕО)

Александар Коновалов ја одбрани ВАКО Про титулата светски шампион во категоријата до 64,5 килограми во дисциплината лоу кик.

Српскиот борец на домашен терен во Јагодина со прекин во третата рунда го победи Италијанецот Лука Мамели.

Коновалов е и аматерски ВАКО светски и европски шампион.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО