На Европското првенство за јуниори во Германија порази на Алили и Феруки

На Европското првенство за јуниори во борење слободен стил во Дортмунд, Германија, досега настапија двјаца наши борачи, Бесир Алили и Мухамед Феруки, кои загубија на поени.

На ова првенство настапуваме со птемина борачи.

Резултати

57 кг Бесир Алили – Симоне Пироду (Италија) 0-5 (0-2, 0-3)

61 кг Аид Салихаси – Аксели Еркола (Финска)

65 кг Мухамед Феруки – Вилијамс Луткевикс (Латвија) 5-12 (3-6, 2-6)

74 кг Елведин Фета – Танер Гарип (Турција)

92 кг Реџеп Хајдари – Дмитри Дусков (Молдавија)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО