На Дастин Пориер не му пречи 4-та борба со Конор Мек Грегор

На Дастин Пориер не му пречи да направи 4-та борба со Конор Мек Грегор.

„Дајмонд“ е подготвен да се бори со Ирецот за да го замолчи еднаш засекогаш. Тие се бореа 3 пати, а нивната прва борба во перо категорија беше во 2014 година. Мек Грегор тогаш победи со нокаут во првата рунда. На почетокот на 2021 година ја видовме нивната втора борба, која се одржа во лесна категорија.

Дастин победи со нокаут во втората рунда, по што се задоволија со трилогија. Третата битка се случи во јули 2021 година. Во натпреварот Конор ја скрши ногата и загуби од ТКО во првата рунда. Ирската суперѕвезда неодамна изјави дека четвртата борба е неизбежна, бидејќи нивните сметки се уште не се расчистени.

Дастин е подготвен, иако не му треба Мек Грегор.

„Сосема е можно да се согласам на четврта борба со Конор за да го замолчам еднаш засекогаш. Но, и да го победам пак, тој ќе продолжи да муабети. Ајде да видиме. Без разлика дали неговата борба со Чендлер е официјална или не, што се случува?

Како тебе, не знам што се случува таму. Но, сигурен сум дека тоа ќе биде огромна борба. Сега го имаме резултатот 2-1 во моја корист. Искрено, не гледам причина повторно да се борам со него, но тоа дефинитивно ќе биде голем настан“, изјави Пориер во интервју за ЕСПН.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО