Му ја фати девојката за газ и прес-конференцијата се претвори во хаос! (ВИДЕО)

mayorgabuttgrab

Поранешниот светски шампион, Шејн Мозли, успешно избори со обидите на Дон Кинг да го спречи одржувањето на неговите борби на PPV против Рикардо Мајорга. 

Реваншот ќе биде овој викенд во Лос Анџелес. Во првата борба во 2008 година, Мозли го нокаутираше Мајорга една секунда пред крајот на мечот.

На прес-конференцијата избувна вистински хаос откако Мајорга за газ ја фати девојката на Мозли, кога таа се наведна. Мозли веднаш го0 фати за вратот противникот, додека неговата девојка го фрли чевелот. Потоа му нареди да го убие Мајорга и му понуди на боксерот од Никарагва 10.000 долари за да го удри, на што возврати дека ќе и даде 25.000 долари ако му дозволи повторно да ја фати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО