Му испадна мобилниот среде борба на Гренд слемот во Баку и го дисквалификуваа (ВИДЕО)

На Гренд слемот турнирот во џудо во Баку, Азербејџан, на Португалецот Анри Егутидѕе во текот на борбата му  испадна мобилниот телефон од кимоното на душекот, а судијата пресуди хансоку маки (технички пораз).

Егутидѕе е младински шампион на ЕП во Мадрид 2016 и освоил сребро во Тбилиси (2018) и бронза во Загреб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО