Може да покренат дополнителни обвиненија против Конор Мек Грегор

93

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Конор Мек Грегор пред неколку дена се врати на теренот.

„Озлогласениот“ требаше да одговара за делото што го направи пред неколку месеци. Ирската ѕвезда во март минатата година беше уапсена поради опасно возење во Даблин. Тој беше обвинет по две точки за опасно возење и возење без дозвола и осигурување.

Судијата Волтер Свини му рекол на судијата Дејвид Мекхју дека случајот останал кај директорот на обвинителството (ДПП) и побарал од судот да одложи „за дополнителни обвиненија“, според Ајриш тајмс.

На поранешниот двоен шампион не му е непознато појавувањето на судовите, како во Ирска, така и во странство, но досега успеа да избегне сериозна казна. Се надеваме дека неговиот нов датум за појавување на суд на 8 септември нема да го спречи Мек Грегор да се врати во УФЦ на почетокот на 2023 година.

Се уште нема информации за потенцијален противник. Неодамна беше објавено дека Конор преговарал за боксерски меч со Флојд Мејведер. Допрва ќе видиме што ќе се случи.