ММА борец претепа 4 полицајци во брутална тепачка во ќелија

Аргентински ММА борец претепал 4 полицајци и другар во ќелијата во Буенос Аирес, Аргентина.

Во една од полициските станици во регионот, приведен е вежбачот на мешани боречки вештини Пабло Ариел Помбо поради „закани отежнати со употреба на оружје“. Според 0221.com, 27-годишниот маж се скарал со својот другар од ќелија.

Се вели дека ММА борецот го започнал разговорот викајќи пред да му скокне на другаотр од ќелијата. Сведоците велат дека кога полицајците пристигнале во ќелијата Помбо почнал постојано да си ја удира главата во бетонскиот кревет.

Откако биле направени обиди да го спречат дополнително да си наштети, тој извршил брутален напад врз повеќе членови на персоналот. Кога полицајците се обиделе да интервенираат, Помбо дивеел, удирајќи ги со тупаници и клоци.

Сведоците откриваат дека ММА борецот прво го удрил едниот во коленото пред да го гризне другиот за брадавицата. Третиот полицаец бил погоден во главата, а четвртиот имал повреди на раката. Нападите на Помбо се случиле додека имал голем рани на главата што си нанел со ударите во креветот.

Откако ММА борецот конечно е совладан, на сите жртви им е укажана помош од Итна медицинска помош (ИСТО) и пренесени во болница. Четворицата полицајци и повредениот затвореник.

Како резултат на инцидентот, Помбо има обвиненија за напад и отпор на властите, плус тежок напад и штети, кои се додадени во неговото досие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО