ММА борец го одбрани семејството од вооружен напаѓач (ВИДЕО)

Борецот во лесниа категорија на УФЦ, Џаред Гордон, сподели фотографии на социјалните мрежи од ситуација во која неговите борбени спортски вештини навистина му користеа на него и на неговото семејство. Гордон кажа како се справил со напаѓач со бејзбол палка кој го нападнал него и неговото семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jared Gordon (@jaredflashgordon)

„Тука имам работа со човек со палка кој се обидува да ме нападне мене и моето семејство. Не знам како се задржав да не го тепам. Мајка ми тогаш сакаше да повика полиција“, напиша Гордон на клипот на Инстаграм.

Видеото покажува како 33-годишниот борец ја наоѓа вистинската дистанца и го соборува агресорот. Откако ќе му го одземат оружјето, станува, па дури посакува палката да му биде вратена, но понижен се упатува до неговиот автомобил.

Последното појавување на Гордон во кафезот беше против Гранд Досон во април. Досон ја прекина серијата од три победи на Гордон, откако го откажа. Подоцна овој месец на УФЦ 278 Џаред Гордон ќе се врати во октагонот и ќе се соочи со Леонардо Сантос.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО