Млад боксер почина од повреди добиени во рингот (ВИДЕО)

Трагични вести доаѓаат од Колумбија, каде што 25-годишниот боксер Луис Кинонес починал откако пред неколку дена заработил сериозни повреди во ринг.

Кинонес се соочи со неговиот сонародник Хозе Муњоз за титулата во суперлесна категорија, но ја загуби битката по силните удари кои ги доби од ривалот во осмата рунда.

Итно бил пренесен во болница, каде што завршил во кома, по што докторите не успеале да му го спасат животот.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО