Мила Рељиќ утре во поход за висок пласман на Европското првенство во олимписки категории

Мила Рељиќ утре ги почнува борбите на Европско таеквондо првенство за сениори во олимписки категории во Талин, Естонија.

Мила во категоријата до 67 килограми ќе се сретне со Јулија Шпак од Полска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО