Тројца репрезентативци утре ќе настапат на ЕП во таеквондо за јуниори

Утре ќе настапат тројца репрезентативци на на Европско јуниорско првенство во олимписко таеквондо кое се одржува во Талин, Естонија.

На татамито ќе се појават Андреј Василевски, Христијан Симоновски и Филип Блажевски.

Денес настап имаше Дамјан Рајковски кој загуби од Георги Стоев од Бугарија 0-2.

Распоред ЕП јуниори:

-48 кг Дамјан Рајковски – Георги Стоев (Бугарија) 0-2
-55 кг Андреј Василевски – Томи Макањуола (Велика Британија)
-59 кг Христијан Симоновски – Саба Бегијашвили (Грузија)
-63 кг Филип Блажевски – Давид Клајко (Унгарија)
-68 кг Лука Ангелов –
-73 кг Дарко Георгиев –

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО