Мек Грегор за Роган: Урината му ги топи гаќите!

Конор Мек Грегор му одговори на Џо Роган кој го обвини дека користи забранети супстанци.

„Озлогласениот“ моментално не се тестира за УСАДА, а неговата форма изгледа феноменално. Многумина веруваат дека Конор се надуван и затоа не е во полот на УСАДА. Роган неодамна изјави дека тестовите на Мек Грегор ќе стопат чаша на допинг тест.

Конор, пак, изјави дека Џо е на стероиди и дека неговата урина ќе му ги стопи гаќите.

„Џо Роган изгледа така што урината ќе му ги стопи гаќите. Тој е толку долго во оваа промоција, но никогаш не се борел хахаха“, одговори Конор Мекгрегор на социјалните мрежи.

Физичката форма на Роган исто така изгледа импресивно за неговите години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uppercutztv (@uppercutztv)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО