Мек Грегор потпиша договор и стана косопственик на БКФЦ

Ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, ја прошири својата деловна империја со тоа што стана косопственик на Шампионатот за борба против со голи раце (БКФЦ). Ирецот официјално го потпиша договорот во неговиот Блек форџ инн во Даблин. Таму беше и Дејвид Фелдман, сопственикот на лигата. Двајцата ги потпишале документите и се ракувале.

Овој договор со БКФЦ го следи претходниот флерт на Мек Грегор со организацијата во 2023 година. Потоа присуствуваше на настан на БКФЦ и дури имаше незаборавна средба со ѕвездата на БКФЦ Мајк Пери. Основана во 2018 година БКФЦ е позната по своите брутални борби кои добиваат се поголема популарност.

Организацијата веќе привлече поранешни борци на УФЦ како Еди Алварез, Чад Мендез, Лук Рокхолд, Мајк Пери, Пејџ ван Зант и други. Додека инвестицијата на Мек Грегор во ВКФЦ го проширува неговото деловно портфолио, а долгоочекувано враќање во октагонот засега останува приоритет. Тој се соочува со Мајкл Чендлер на 29 јуни на УФЦ 303 во Лас Вегас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC by Triller (@bareknucklefc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО