Мек Грегор почна да спарингува со Малигнаги

Конор Мек Грегор почнаа да спарингува со Паули Малигнаги за борбата со Флојд Мејведер.

36-годишниот Американец е полупензиониран, а беше и светски шампион во две тежински категории. Го држеше појасот на ИБФ во велтер категорија од 2007 до 2008 и ВБА појасот во велтер од 2012. до 2013 година.

Мек Грегор го објави фотографија со „Меџик мен“ на која ги држе рацете зад грб во време на спарингот.

Малигнаги работи како професионален со-коментатор за Шоутајм која го пренесува мечот на плати-па-гледај, а Ирецот го донесе бидејќи во рамките на подготовките за единствениот меч со Мејведер во својот камп го сака борецот кој се борел на највисоко ниво.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО