Мек Грегор го победи Чендлер за време на квиз во ледена бања (ВИДЕО)

Во 11-тата епизода од Ултимејт фајтер Џејсон Најт и Курт Холобо го одредија следниот финалист за сезоната.

За време на епизодата и двајцата ривали се сеќаваат дека требаше да се сретнат пред 10 години кога беа непоразени борци. За жал, сè потоа се распадна поради инцидент во кој западнал Џејсон.

Сите учесници на ТУФ беа собрани во Институтот УФЦ во Лас Вегас. Таму ги пречека Дана Вајт и познатиот октагон најавувач Брус Бафер. Последователно, се покажа дека борците биле собрани да гледаат интересен квиз што го организирале продуцентите.

Овој квиз беше спроведен во ледена бања. Натпреварот се состоеше од три фази: прашања за историјата на УФЦ, потоа за историјата на ТУФ и на крајот на Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер ќе им бидат поставени прашања за нивните кариери.

Победникот доби 10.000 долари и 1.500 долари за своите борци. Чендлер признал дека квизот бил најлошата опција за него бидејќи едноставно не чува такви информации во својата глава. Дополнителна компликација беше фактот што температурата на водата во бањата беше само 4°C.

Смешно е што едно од прашањата до Чендлер беше – „Во кој круг Хабиб Нурмагомедов го заврши Мек Грегор?“. Како резултат на тоа, Конор победи со резултат 16-14, а тоа навистина го вознемири Мајкл.

Чендлер објасни дека е разочарувачки да се загуби од Мек Грегор и дека чувствува дека го изневерил својот тим. Во борбата што ни ја прикажа во оваа епизода Холобо успеа да го нокаутира Најт и со тоа да најде место во финалето.

Во последната епизода не чека дуел меѓу Коди Гибсон и Рико ДиСкуло кој ќе го одреди финалистот на 31-та сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN MMA (@espnmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО