Мејведер му порача на Пакијао: Треба да се сретнеме пред да се повлечеме!

mani mejveder

Флојд Мејведер (САД) пушти клип од 12 секунди од средбата со Мани Пакијао (Филипини), која се одржа пред неколку дена. Во виде материјалот Американецот објаснува за отсуството  на ривалот и дека двајцата задолжително треба да се состанат пред да се повлечат. Средбата на двете ѕвезди се одржа во хотелска соба во Мајами. Таа траела околу еден час. На неа боксерите разговарале лице в лице за варијантите за евентуалниот  нивен меч. Во моментов преговорите продолжуваат. Според аналитичарите, има огромни шанси Пакијао и Мејведер да се борат на 2 мај во Лас Вегас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО