Мејведер го израдува синот со мерцедес од 231.000 долари (ВИДЕО)

Mejveder so mercedes za sinot

Поранешниот професионален боксер Флојд Мејведер Јуниор продолжува со најлудо трошење пари и по завршувањето на кариерата.

Само неколку дена откако објави видео како фрла банкноти na атрактивни танчерки во својот стан, Мејведерmejveder merdzo z asinot 2 закачи слика, на која позира заедно со синот Амир пред луксузен автомобил. Кажува дека мерцедесот ес класа S65 AMG е во вредност 231.000 долари е подарокот за 16-тиот роденден на Амир.

„Среќен роденден, Амир. Те сакам шампиону“, напиша Флојд Мејведер.

Автомобилот е со моќност од 621 коњски сили и развива брзина од 299,3 километри на час.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО