Мејведер ги започна подготовките за последната борба!

мејведер повреден

Најдобриот боксер на денешницата, Флојд Мејведер (38) Флојд Мејведер изјави дека од денес ги започнува подготовките за последната борба во кариерата.

Мејведер соопшти дека ќе се бори на 12 септември во Лас Вегас во МГМ Гранд.

Се уште се очекува именувањето на неговиот последен ривал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО