Мејси Барбер и Аманда Рибас направија крвав хаос (ВИДЕО)

Мејси Барбер и Аманда Рибас ја понудија најкрвавата борба во Џексонвил за навивачите на ММА и најверојатно ќе ја однесат дома наградата „Меч на вечерта“.

Бразилката беше поактивна во првата рунда, но неколку прецизни удари на Американката ѝ го раскрвавија носот. Исто така, на едно од соборувањата, одбраната на Фјучр беше одлична и таа успеа да зададе неколку удари во лицето на Аманда.

Во втората рунда, сепак, на Барбер и беше скршен носот и не би било изненадување доколку многумина помислија дека мечот оди во корист на Рибас. Токму тогаш видовме лев ножен удар точно во целта. Тајм-лапс снимката покажа крвен отпечаток на лицето на Бразилката на потколеницата на Американката.

Борбата брзо се преселила на партер, каде мајсторката во џиу-џицу се обиде да преживее, вкопувајќи се во нозете и торзото на противничката. Сепак, тупаниците и лактите на Мејси постојано го наоѓаа патот до целта и судијата немаше друг избор освен да го заврши мечот со TKO. Аманда Рибас ја прифати одлуката, иако помина уште секунда-две во клинчот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО