Масааки Ноири со одлична комбинација го скрши Фрејтас (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кикбоксери во светот на тежина од 65 килограми, Масааки Ноири се бореше на настанот „Краш 79“ во Нагоја.

24-годишниот Јапонец во втората рунда го совлада Португалецот Диего Фрејтас.

Го здрма противникот со коленото, а во продолжение на акцијата го заврши соо висок удар (хај кик).

Ноири во текот на кариерата ги победувал Моше Амрани, Хироја (три пати), Јеткин Озкул, Масар Глундер, Илијас Булаид и Лијам Харисон.

https://youtu.be/MuJBLe_LN24

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО