Марко Аврамовски дебитираше со победа како сениор на „Загреб опен 2019“ турнир од Г-1 класа

56

На Меѓунардониот таеквондо турнир „Згреб опен 2019“ од Г-1 класа јуниорот Марко Аврамовски дебитираше во сениорска категорија со победа над Симоне Скопети од Италија, но во второто коло загуби од фаворитот Хосеини, Иранец кој настапува за германски клуб.

Дејан Георгиевски е поразен турската олимписка надеж Емре Куталмиш и сега се изедначени, имаат по една победа, Анамарија во послабо издание од вообичаеното.

Дејан се уште се адаптира од повредата и тримесечната пауза.

Следниот настап на Г-1 турнирите е во Романија.

+87 кг

Дејан Георгиевски  – Емре Куталмиш Атесли (Турција)

-58 кг

Марко Аврамовски – Симоне Скопети (Италија)

Марко Аврамовски – Амир Мохамед Хосеини (Германија)

-67 кг

Анамарија Георгиевска – Матеа Релјиќ (Хрватска)