Марина Мохнаткина: Ние Русите сме со поинакво воспитување од Американците

На 3 декември Екатеринбург ќе биде домаќин на спектакуларниот настан РЦЦ 13 кој подготвува огромен број врвни битки.

Во главната борба на вечерта Александар Шлеменко ќе се соочи со Магомед Исмаилов. Од особен интерес е борбата во која убавата Русинка Марина Мохнаткина ќе се сретне со Бразилката Татјана Агијар.

Марина е шесткратен светски шампион и двократен европски шампион во самбо. Таа е и осумкратна руска шампионка во самбо. Мохнаткина е под договор со американската лига ПФЛ, но сега ќе се бори за РЦЦ.

Марина во интервју за руските медиуми ги спореди САД и Русија. Еве што сподели таа:

„Не сум се борела во Русија од 2018 година. Сега се борам во Америка. Имам валиден договор со ПФЛ, но во оф-сезона ни е дозволено да се бориме за други организации. Кога бев во Америка, целиот мој тренинг беше самостоен.

Сместување, храна и такси целосно платени. Имав одличен тим, спаринг-партнери, тренирав со врвни борци на УФЦ и Белатор. Затоа е грев да се жалите, условите се шик.

Во Русија тоа е „Архангел Михаил“. Еден од најдобрите клубови во Русија. Никогаш не сум видел таков третман на борци. Комплетен лекарски преглед, истражување, спортска исхрана. Облека, храна, се што ви треба е целосно платено.

Не ми треба ништо овде. Многу ми е драго што сум дел од клубот Архангел Михаил и што доаѓам во Америка под овој банер. Тоа одговара на мојот дух. Добро е да се биде во таков тим.

Америка е друга земја, поинаков свет. Со различни концепти и погледи на животот. Таму луѓето не се осудуваат. Тие заработуваат од OnlyFans. Ќе го кажам ова, живеењето во Америка е многу скапо.

За се треба да платиш, никој ништо нема да ти даде бесплатно. Подготовката е многу скапа, и самата сум ја доживеала. Во еден момент само преживував. Жените заработуваат од тоа.

Не заработуваат од проституција, само објавуваат убави слики, добиваат плата за тоа. Зошто да не ? Ова е нивниот леб. Изгледот и младоста се уметност.

Едноставно, секој има изопачен ум на свој начин, секој го сфаќа тоа лично. Мене лично не ми пречи. И мене ми понудија да влезам во оваа приказна, но живеам во Русија. Имаме поинаков менталитет. Тоа е како два различни универзуми.

Одамна се откажав од јавното мислење. Имаме еден живот, ова е твојот пат, твојата приказна – добра, лоша. Како што покажува практиката, вие сте понезаборавни ако имате некој вид ѓавол.

Секогаш ќе најдете нешто што на луѓето не им се допаѓа. Јас сум тоа што сум. Но, овие сајтови, јас самата се чувствувам непријатно во овој момент. Воспитани сме поинаку“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО