Манарт со нокаут ја одбрани К-1 титулата во тешка категорија

Роел Манарт на Јокохама прв пат ја одбрани титулата К-1 шампион во категоријата до 100 килограми.

25-годишниот Холанѓанец се бореше против 42-годишниот Сем Греко, Австралиецот Крис Бредфорд.

Манарт со доминантен настап веќе во првата рунда го заврши нокаутирајќи го немоќниот Бредфорд со серија удари.

Откако во март минатата година го освои појасот победувајќи го на поени Антонио Плазибат, Манарт потпиша за Глори и во првите два настапи славеше против Даниел Шквор и Кирил Корнилов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО