Максим Новоселов покажа голема умешност со секири и ножеви (ВИДЕО)

Максим Новоселов повторно ги воодушеви фановите со своите вештини, што ги покажа на социјалните мрежи.

Лудиот Макс е поранешен европски шампион во борбено самбо и ќе постигнеше одлични резултати во спортот, но двете пресуди го запреа. Прв пат беше осуден за убиство додека е во служба на армијата. Во едно интервју првиот во затвор го нарече „грешка“.

По ослободувањето во 2004 година стана капитен на националната репрезентација во борбено самбо и извесен број руски богаташи ги учи на самоодбрана. Неколку години подоцна, Макс беше обвинет за трговија со кокаин и повторно е осуден. Новоселов пред неколку години беше ослободен од затвор и ја продолжи кариерата во боречките спортови.

Тој забележа седум последователни победи со завршница и во април требаше да се бори со Дмитриј Смолјаков, но борбата не успеа поради коронавирусот. Сега Новоселов продолжува да ги прави своите луди работи и да чека новитети за борби.

Ова го направи опасниот Русин:

https://www.instagram.com/p/CA2hqGwgMZ5/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CAX3FcKojNN/?utm_source=ig_embed

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО