Мајведер: Кан требаше да се бори со Бру, а не со Алварез

floyd-mayweather-saul-alvarez

Поранешниот светски шампион во пет различни категории, Флојд Мејведер, изјави дека Амир Кан требало да се бори со Кел Бро, а не со Саул Алварез, со кого веќе има закажано меч.

 „Мислам дека во името на англиските навивачи, Амир Кан требаше да се бори со Кел Брок. Тоа е моето мислење. И двајцата се Англичани и мораше да се борат во исти услови, на пример во Лондон“.

Алварез излегува на мегдан против Кан на 7 мај во Лас Вегас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО