Мајти Маус во полуфиналето на ОНЕ Гран при (ВИДЕО)

49

Деметриус Џонсон (28-3-1) успешно дебитираше за ОНЕ.

32-годишниот „Мајти Маус“ во четвртфиналето на ГП во Токио, во втората рунда го совлада Јапонецот Јују Вакамацу (10-4).

Поранешниот шампион во УФЦC во полуфиналето ќе се бори против победникот од мечот Тацумиту Вада – Ивилдо Делфино.

Борбата Џонсон-Вакамацу е 11-та по ред.

https://www.youtube.com/watch?v=9hv9PISPfMQ

.