Мајк Тајсон: Наоја Инуе е подобар од Мани Пакјао

Легендарниот Американец Мајк Тајсон зборува пофално за Наоја „Чудовиштето“ Инуе (24-0, 21 КО).

Инуе е шампион во три категории и поранешен неприкосновен шампион во бантам категорија. Наое е единствениот јапонски боксер во историјата кој го држи првото место без разлика на тежината на рангирањето на Ринг.

На 25 јули во Токио (Јапонија) Инуе ќе се бори за титулите на ВБЦ и ВБО во супербантам категорија (до 55,3 кг) со непоразениот Американец Стивен Фултон (21-0, 8 КО).

„Наоја Инуе е тврд задник. Инуе е подобар од Мани Пакијао. Тој е бесно чудовиште“, рече Тајсон на својот подкаст.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО