Мајк Тајсон е добредојден гостин во Чеченија (ФОТО)

Аргентина и Чиле може да му забранат на Мајк Тајсон да стапне на нивната територија, но поранешниот светски шампион во тешка категорија е поскакуван гостин на многу други места.

Изненадувачки се појави во Чеченија, каде што се сретна со шефот на државата Рамзан Кадиров.

Тој беше тој кој им кажа за нивната средба преку неговиот профил на Инстаграм. Кадиров, кој е поколоник на спортот, посебно н аборечките спортови, вели дека бил заљубен во бокс поради Тајсон. Тие имаа долги и плоден разговор, а нивното пријателство се продлабочи.

https://www.instagram.com/p/BcK8U5mn_58/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО