Мајк Пери потпиша долгорочен договор со БКФЦ

Мајк Пери одлучи да ја продолжи кариерата во борби со голи раце.

„Платина“ стана ѕвезда на БКФЦ откако забележа 3 последователни победи. Пери успеа да ги победи Џулијан Лејн, Мајкл Пејџ и Лук Рокхолд. Мајк очигледно си го најде своето место и сега потпишува нов долгорочен договор со организацијата.

На крајот на април Мајк го нокаутира Лук Рокхолд на главниот настан на БКФЦ 41. Дејвид Фелдман беше задоволен од ноќта и ја прогласи за најголема во историјата на неговата лига со голи раце.

Беше јасно дека нема да го пуштат Пери да си оди. Сè уште не е јасно кога и каде ќе го видиме Пери назад во БКФЦ. Сепак, тој се прослави во овие борби и наскоро може да го видиме во борба за титулата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC by Triller (@bareknucklefc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО