Мајк Пери и Еди Алварез го предводат БКФЦ 56

Мајк Пери ќе се врати на акција со голи раце кога ќе се соочи со поранешниот шампион на УФЦ Еди Алварез, меч што ќе биде главен на БКФЦ 56 на 2 декември во Солт Лејк Сити, Јута.

https://twitter.com/bareknucklefc/status/1714708982143533504?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1714708982143533504%7Ctwgr%5Ef90c7fccb82374fe263781baeb1d326848d8bd7b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fmajk-peri-sreshhu-edi-alvarez-oglavyava-bkfc-56%2F

Борбата меѓу Пери и Алварез ќе биде на 175 фунти. Неодамна, Пери беше резерва за боксерскиот меч Логан Пол против Дилан Данис, но тој повторно ќе ги соблече ракавиците за неговото враќање во акција во декември. Пери претходно изјави дека се радува на потенцијална борба со Алварез откако и двајцата се приклучија на списокот на БКФЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО