Махачев до Волкановски: Бори се за Австралија на Олимпијада!

Рускиот ММА борец, актуелниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Ислам Махачев, му препорача на својот иден противник Александар Волкановски да ја претставува Австралија на Олимпијадата.

„Сите мои противници рекоа дека ќе ја прекинат мојата борба и нема да дозволат соборување. Но, во Австралија нема борба. И ако ти, Алекс, знаеш да се браниш од соборување и да си добар борач, тогаш треба да ја претставуваш Австралија на Олимпијадата“, ја цитира ЕСПН изјавата на Махачев.

Борбата за титула меѓу Ислам Махачев и Александар Волкановски ќе биде насловна на УФЦ 284 која ќе се одржи ноќта на 12 февруари во Перт, Австралија.

Ислам Махачев победи во 23 борби во професионалните мешани боречки вештини и претрпе еден пораз. Алекс Волкановски има 25 победи во 26 борби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО