Луис Крокер ја освои титулата на ВБА во полусредна категорија

Луис Крокер е новиот шампион на ВБА.

Тој го победи Кона Вокер со судиска одлука 96-93, 96-93, 95-94 и со тоа ја освои титулата во велтер категорија.

Двајцата боксери се соочија на настанот на Мечрум бокс кој се одржа во Бирмингем. Со неговата победа Крокер достигна професионален боксерски скор од 20 победи без пораз. Што се однесува до Вокер, ова е негов трет пораз во 18 борби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО